Відновлення після пологів

You are here:

Серйозним випробуванням для жінки є не тільки вагітність і пологи, але і післяпологовий період, оскільки дитина потребує уваги, а організму необхідний час на відновлення. Центр доктора Бубновського пропонує унікальну систему відновлення після пологів, що включає комплекс заходів реабілітаційної спрямованості.

 

Відновлення після пологів

На що слід звертати увагу в післяпологовому періоді?

Перші 1,5-2 місяці після народження дитини жінка може відчувати певні неприємні відчуття:

 • порушення сну;
 • дратівливість;
 • швидкий набір ваги;
 • набряклість, болі внизу живота;
 • нестабільне відновлення менструального циклу.

Жіночий організм, який повертається в колишній режим, потребує додаткової допомоги.

МЕТОДИ, ЩО ДОЗВОЛЯЮТЬ ПРИСКОРИТИ ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

Болі внизу живота, що часто турбують, викликані рефлекторним скороченням матки, розтягнуті та ослаблені м’язи можуть призвести до порушення постави і зміни пропорцій фігури. Прийти в норму за короткий термін допоможе система вправ, розроблена фахівцями Центру доктора Бубновського. Вона спрямована на поступове збільшення навантаження на різні групи м’язів. Комплекс вправ сприяє:

 • зміцненню м’язів малого тазу;
 • відновленню фізіології опорно-рухового і кісткового апарату (поперековий відділ, міжхребетні диски, суглоби таза);
 • відновленню тонусу м’язів черевної стінки.

Фізичне навантаження передбачає розроблений індивідуально для кожної жінки комплекс вправ, що дозволяє задіяти певну групу м’язів. Лікувальні заняття проходять під контролем лікаря-реабілітолога, який визначає час і темп тренування.

Крім фізичних навантажень, швидкому відновленню після пологів сприяє правильне харчування, перебування на свіжому повітрі, психологічна стабільність.

Консультації дієтологів, що входять до комплексу відновлювальних заходів, передбачають рекомендації щодо збалансованого прийому їжі, необхідних мінералів і вітамінів, упору на той чи інший продукт, необхідний в період лактації.

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА

У післяпологовому періоді нерідко виявляється емоційна лабільність:

 • безпричинна тривога;
 • різка зміна настрою;
 • швидка стомлюваність.

У важких випадках можуть розвиватися депресивні стани, які в нинішній час діагностуються майже у 80% жінок. Причиною депресії може бути почуття провини перед новонародженим на тлі постійної нестачі часу. Деякі молоді мами підсвідомо можуть вважати дитину причиною своєї тимчасової неспроможності тощо.

Крім консультацій та всебічного вивчення причин внутрішнього дискомфорту, молоді мами мають можливість спілкуватися між собою, що в підсумку сприятливо впливає на відновлення після пологів.

Переваги занять за методикою Бубновського очевидні:

 • комплексний підхід забезпечує рівномірний вплив на всі системи організму;
 • постійне спостереження фахівців своєчасно попередить можливі негативні явища;
 • відновний період скорочується до мінімуму.

Програма дозволяє жінкам повною мірою відчути радість материнства.

Відновлення після пологів

Павленко Валерій

Головний лікар центрів Бубновського в Украіне, має більше 18 років практики за напрямками лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Це матеріал надійний і науково підтверджений. Він базується на офіційних медичних дослідженнях, перевірявся і редагували лікарями і медичними працівниками і представляє об’єктивну інформацію при діагностиці та лікуванні захворювань. Містить бібліографічні довідкові джерела. Якщо ви вчений-медик і виявили, що є неточності, помилки або упущення, зв’яжіться з нами за адресою avtor@bubnovsky.ua

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Ми працюємо в Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ.

Ви можете записатися по телефону: 0800 501 037 (дзвінки безкоштовні)

Або за формою нижче