Лікування плоскостопості та викривлення стопи

You are here:

Виявлена при обстеженні плоскостопість викликає лише негативні емоції. Але з цією проблемою можна і потрібно боротися! Хоча відновлення викривленої стопи і вимагає витрат часу, медикаментів, а іноді й проведення операцій, методика доктора Бубновського допоможе Вам впоратися із хворобою набагато швидше та простіше!

Комплекс лікувально-відновлювальних заходів, підібраний індивідуально, відповідно до Вашої проблеми, спрямований на позбавлення від проблеми шляхом активізації власних сил організму. Це дозволить не тільки заощадити на лікарських препаратах, устілках та ортопедичному взутті, а й уникнути оперативних втручань! Звертайтеся за консультацією і лікуванням в Центр доктора Бубновського, і наші фахівці Вам допоможуть!

Причини хвороби

В нормі м’язи та зв’язки підтримують стопи таким чином, щоб вони служили амортизаторами при ходьбі і «гасили» вертикальне навантаження, яке пов’язане з прямоходінням людини. При ослабленні м’язового каркаса і порушеннях зв’язкового апарату відбувається просідання і сплощення стопи. У випадку дистонії, коли одні групи м’язів знаходяться в гіпертонусі, а інші в гіпотонусі, виникають відхилення стопи всередину з формуванням клишоногості, вальгусної або варусної деформацій.

При плоскостопості відбувається сплощення склепінь стопи формуванням поздовжньо або поперечно плоскої деформації. Вальгусна деформація стопи являє собою відхилення п’ятки назовні, варусна – відхилення п’ятки всередину. При цьому м’язи стопи, гомілки, стегна та попереку знаходяться в надмірній напрузі, оскільки таке навантаження для них не характерне.

Симптоми хвороби

Різні викривлення стопи не тільки порушують ходу, але й викликають низку неприємних, а іноді й важких наслідків:

  • швидка стомлюваність стоп і всього організму;
  • порушення опорної функції стопи, що веде за собою формування порушень постави;
  • плоскостопість часто супроводжується болісними відчуттями за рахунок спазму м’язів стопи;
  • за рахунок порушення розподілу навантаження на різні групи м’язів не відбувається нормальне скорочення венозних стінок, що призводить до виникнення застою і розвитку варикозної хвороби ніг.
Лікування плоскостопості та викривлення стопи

Види хвороби

1-й ступінь проявляється підвищеною стомлюваністю і болючістю стоп при тривалих і надмірних навантаженнях

2-й ступінь плоскостопості характеризується появою порушень ходи.

При 3-му ступені плоскостопості болі турбують постійно, формуються порушення постави і ходи, прискорюється розвиток остеохондрозу і пов’язаних із ним ускладнень.

Діагностика

Профілактика

Багато хто вважає, що для корекції форми стопи досить ходити босоніж, носити спеціальні устілки або якісне ортопедичне взуття. На жаль, це не так. Набагато важливіше приділити увагу правильній руховій активності:

  • не стимулювати раннє сидіння і ходіння дітей до 1 року;
  • забезпечити адекватні фізичні навантаження дітей і підлітків у періоди активного росту;
  • стежити за станом мінерального обміну організму;
  • вчитися і вчити дітей виконувати рухи грамотно.

Слід знати, що плоскостопість у дітей до 5 років є нормою. Але це не означає, що не потрібно займатися профілактикою. У будь-якому віці, а особливо в період формування організму важливо навчити м’язи правильно рухатися. Для цього розроблено комплексну програму за методикою доктора Бубновського, завдання якої – зміцнити м’язи організму і усунути м’язову дистонію. Таким чином, організм зможе відновитися і позбутися проблеми без допомоги ліків, устілок, корсетів, фізіотерапії і небезпечних операцій.

Лікування

Самолікування

FAQ

Плоскостопостопість значно погіршується амортизація під час ходьби, що призводить до болю, деформації стоп та підвищення ризику розвитку захворювань опорно-рухового апарату.

На жаль, будова зв’язок стопи – явище вроджене, зумовлене генетичними передумовами. А тому, якщо після 4-х років у дитини сформувалася плоска стопа, виправити це практично неможливо.

Лікування плоскостопості та викривлення стопи

Павленко Валерій

Головний лікар центрів Бубновського в Украіне, має більше 18 років практики за напрямками лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Це матеріал надійний і науково підтверджений. Він базується на офіційних медичних дослідженнях, перевірявся і редагували лікарями і медичними працівниками і представляє об’єктивну інформацію при діагностиці та лікуванні захворювань. Містить бібліографічні довідкові джерела. Якщо ви вчений-медик і виявили, що є неточності, помилки або упущення, зв’яжіться з нами за адресою avtor@bubnovsky.ua

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Ми працюємо в Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ.

Ви можете записатися по телефону: 0800 501 037 (дзвінки безкоштовні)

Або за формою нижче