Лікування остеохондрозу

You are here:

Остеохондроз хребта – це дегенеративне захворювання опорно-рухового апарату. Звучить, безумовно, страшно. Народними методами в домашніх умовах вилікувати остеохондроз досить складно, а турбувати його симптоми можуть досить з раннього віку. В результаті роботи і навчання за комп’ютером, при нестачі рухливості, остеохондроз найчастіше виникає в шийному і грудному відділі хребта. Однак, на його розвиток також впливають супутні захворювання, генетика і фізична активність.

Для швидкого зняття болю в спині використовують медикаментозні методи лікування, вони ефективні тільки тимчасово, адже вони знімають лише симптоми, а не лікують захворювання. Надалі розвиток остеохондрозу змінює зовнішній вигляд людини, його ходу і якість життя в цілому.

Завдяки програмам лікування і реабілітації хребта в нашому медичному центрі ви зможете не тільки позбутися від болю в умовах супроводу лікарів, а й користуватися отриманими знаннями все життя для підтримки здоров’я.

Причини хвороби

Вперше зустрітися з проявом остеохондрозу можна в періоди активного росту організму, фізичних перевантаженнях, неправильних техніках виконання спортивних вправ. До остеохондрозу призводить комплекс причин: порушення мінерального обміну (недолік мінералів, що надходять у вигляді їжі), недостатній кровообіг і живлення м’язів і міжхребцевих дисків, як наслідок порушення якісних і функціональних властивостей міжхребцевих дисків з формуванням протрузий і гриж. Надалі може виникнути окостеніння або зрощення окремих відростків хребців, поява остеофітів. Надмірна вага, інфекційні захворювання, гормональні порушення, постійний психічний і фізіологічний стрес і навіть несприятливі екологічні умови можуть стати причиною виникнення остеохондрозу.

Симптоми хвороби

Симптоми остеохондрозу виявляються як постійний біль у відповідному відділі хребта, який може віддавати по ребрах (при ураженні грудного відділу), приводити до оніміння кінцівок і відчуття ломоти в них. Іноді болю від остеохондрозу приймають за болі в серці або інших внутрішніх органах, але причина криється в поразці хребта. При подальшому розвитку захворювання зменшується обсяг рухів, м’язи зводить. Для шийного остеохондрозу властиві головні болі, “мушки” перед очима, запаморочення. На жаль, ці прояви часто неправильно діагностуються і починається лікування абсолютно не того захворювання, яке стало першопричиною дискомфорту і болю. А схильні до остеохондрозу практично 50% жителів Землі.

Види хвороби

Класифікація остеохондрозу проводиться по локалізації порушень:

  • Шийний
  • Грудної
  • Поперековий
  • Також види можуть комбінуватися (наприклад, шийно-грудний)

Діагностика

Фахівці нашого Центру доктора Бубновського допоможуть з ранньої і точної діагностикою остеохондрозу, складуть індивідуальну програму лікування і будуть супроводжувати вас на всьому шляху одужання. Діагностика включає в себе як дослідження рентгенівських знімків, МРТ, КТ при необхідності, аналізів крові, так і функціональну діагностику для більш точного визначення локалізації пошкоджених ділянок хребта.

Профілактика

До виникнення клінічних проявів остеохондрозу можна зробити деякі заходи, якщо ви відчуваєте загрозу для себе в цьому плані. Втім, такі рекомендації підійдуть і абсолютно здоровим людям для підтримки гарного самопочуття:

  • Вживати більше чистої води
  • Вести рухливий спосіб життя, даючи навантаження на різні м’язи
  • Сон на якісному матраці: він повинен бути рівний, не надто м’який і не дуже твердий
  • Контролювати свою вагу, дотримуватися режиму харчування
  • Вживати в їжу продукти, багаті колагеном (м’ясо, холодець, желе)

Лікування

Первое, к чему обычно прибегают для лечения остеохондроза – это медикаменты. Далее традиционно при ухудшении состояния, невозможности выполнять обычные бытовые действия, есть большой соблазн воспользоваться хирургическим вмешательством.

Механика лечения заключается в восстановлении кровообращения, и, соответственно, питания мышц, позвоночных дисков и всего опорно-двигательного аппарата. Таким естественным путем, начиная с минимальных нагрузок и в условиях антигравитационного тренажера, можно восстановить позвоночник в самых запущенных случаях остеохондроза и вернуть пациенту достойное самочувствие и образ жизни.

Самолікування

Досить часто пацієнти вдаються до самолікування народними методами, але зовнішні методи на кшталт припарок і компресів не дають тривалого ефекту, тим більше вони впливають в основному на поверхню шкіри, не зачіпаючи глибокі м’язи і зв’язковий апарат. Застосовують також настойки і відвари, приготовлені з кореня селери, волоських горіхів, лимона і часнику.

Досить непогану ефективність показують різні види масажу, так як вони стимулюють кровообіг і знімають спазми м’язів. Однак, їх доведеться відвідувати регулярно, так як пацієнт не вміє сам рухатися правильно, чого навчають у Центрі Бубновського. Якщо хворий починає виконувати фізичні вправи, то це може привести до часткового успіху, проте і нашкодити, якщо вправи не були показані фахівцем-реабілітологом.

FAQ

Так, це можуть бути симптоми остеохондрозу шийного відділу, проте для того, щоб виключити патологічні процеси в судинах голови і шиї, ми рекомендуємо зробити МРТ або КТ.

Наші лікарі призначають індивідуальні програми для корекції таких випадків. Унікальний тренажер Бубновського сконструйований таким чином, що можуть працювати окремі м’язи або навіть частини м’язів. Таким чином навантаження може подаватися на строго ізольовані ділянки в залежності від необхідності.

Можливо на початкових стадіях лікування для полегшення болю ми призначимо знеболюючі препарати, але в цілому вже після кількох занять на тренажері МТБ можна досягти чудових результатів без болю і спазмів.

Шийний остеохондроз - як спати при остеохондрозі?

Лікування остеохондрозу

Павленко Валерій

Головний лікар центрів Бубновського в Украіне, має більше 18 років практики за напрямками лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Це матеріал надійний і науково підтверджений. Він базується на офіційних медичних дослідженнях, перевірявся і редагували лікарями і медичними працівниками і представляє об’єктивну інформацію при діагностиці та лікуванні захворювань. Містить бібліографічні довідкові джерела. Якщо ви вчений-медик і виявили, що є неточності, помилки або упущення, зв’яжіться з нами за адресою avtor@bubnovsky.ua

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Ми працюємо в Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ.

Ви можете записатися по телефону: 0800 501 037 (дзвінки безкоштовні)

Або за формою нижче