Лікування варикозне розширення вен

You are here:

За статистикою варикозним розширенням вен страждає до 80% жінок. Це захворювання часто називають жіночим, так як часто виникає воно як ускладнення після вагітності. Крім зайвих навантажень під час вагітності, жінки ведуть малорухливий спосіб життя або навпаки багато часу проводять на високих підборах, що сприяє розвитку захворювання. Крім чисто косметичних проблем, як непривабливий зовнішній вигляд, пацієнт відчуває болючі відчуття і запущені форми варикозу можуть викликати небезпечні ускладнення. Варикозне розширення вен – це не косметичний дефект, а системне захворювання, яке говорить про те, що в інших місцях організму, схильних до нього, можуть виникнути варикозні вузли: це може бути варикоз стравоходу, судин малого таза (геморой), внутрішніх вен кінцівок.

Причини хвороби

Виділяють кілька причин виникнення варикозного розширення вен, вони можуть бути по одній, так і в комплексі.

 • Генетично обумовлена ​​неспроможність сполучної тканини (якщо в сім’ї є принаймні один родич з таким захворюванням, то ймовірність варикозу у інших зростає).
 • Надлишкова маса тіла (додаткова гравітаційна навантаження, ендокринні зміни, пов’язані із зайвою вагою).
 • Особливості фізичної активності: занадто довге перебування в одній позі, малорухливий спосіб життя або, навпаки, робота стоячи без відпочинку.
 • Великі навантаження, підняття важких предметів, невластиві в звичайному режимі життя.
 • Гормональні порушення, що викликають зміни в структурі судинної стінки.
 • Вагітність і пологи, в комплексі складові і зміни у вазі, і незручні пози, і гормональні зміни, і сильні перенапруги під час пологової діяльності.
 • Куріння і алкоголь сприяють недостатнього кисневого насичення тканин, згущують кров і загальмовують її циркуляцію.
Варикозне розширення вен - лікування

Симптоми хвороби

Першими симптомами, які зазвичай помічають жінки, є:

 • Через шкірні покриви видно судини, вони можуть бути розширені, можуть виступати над поверхнею шкіри.
 • Тяжкість в ногах, особливо під кінець дня, відчуття свербежу.
 • Болі в ногах, можуть бути відчуття судоми, по всій нозі або локально.
 • Набряклість тканин, постійна або періодична. Її можна визначити по тому, чи залишає носок або взуття слід після знімання.
 • Нерівномірне пігментація шкіри

Види хвороби

Варикозне розширення вен підрозділяється на кілька типів залежно від того, які структури піддалися патологічних змін:

 • Ретикулярний: поверхневі капіляри стають видні як червоні сіточки або судинні зірочки. Зазвичай вони проявляються на стегнах і в районі голеностопа.
 • Сегментарний: пошкоджені одна або кілька вен більше 3 мм в діаметрі. У цьому випадку вони також не доставляють фізичного дискомфорту, в основному косметологічний. Можуть бути усунені регулярними фізичними вправами, спеціальними кремами і косметичними процедурами.
 • Магістральний: в цьому випадку пошкоджена вже не тільки судинна стінка, а й клапани. У цьому випадку вже рекомендують оперативне втручання для усунення патології шляхом видалення постраждалих ділянок судин.
 • Перфорантні: найважчий тип, коли пошкоджені і поширюються не тільки на клапани всередині окремо взятих судин, а й з’єднують протоки між глибинними і зовнішніми судинами. В такому випадку небезпеку становить кров’яний застій, утворення тромбів, дистрофія навколишніх тканин. Вимагає оперативного втручання.

Діагностика

Діагностика варикозу в центрі доктора Бубновського проводиться в кілька етапів: це усне опитування пацієнта, його скарги, зовнішній огляд і пальпація. При серйозних стадіях захворювання швидше за все знадобляться дані з УЗ-дослідження або МРТ судин.

 • Ультразвукова доплерографія
 • Ультразвукове дуплекснеангіосканування
 • Радіонуклідна і рентгеноконтрастні флебосцінтіграфія
 • Флебоманометрія. Дозволяє визначити стан глибоких вен.
 • Плетизмографія
 • Фотоплетізмографія

Профілактика

 • Харчування: якщо у вас є схильність до варикозу, то вам рекомендується виключити з раціону каву, алкоголь, мінімум копченого, солоного і жирного. Ці продукти згущують кров і при постійному вживанні провокують застій. До харчування додати якомога більше фруктів і овочів, бажано сирих, з великим вмістом вітаміну С, Е, А (нагадаємо, що вітамін С руйнується при нагріванні більше 60 градусів).
 • Не варто захоплюватися тривалими сонячними і водяними ваннами, вони знижують загальний тонус судин.
 • Обливання холодною водою, ходіння по росі і по кромці водойми підвищує тонус.
 • При надмірній вазі поступово знижувати його.
 • Підвищувати фізичну активність: аеробіка, біг, плавання, щоденна ранкова зарядка для активації обмінних процесів в організмі, виведення застояної крові і лімфи.
 • Уникати обтягує одягу, сковувати рухи, взуття на високих підборах, панчіх і шкарпеток, пережимающих кінцівки.
 • Робити самомасаж рухами від стоп вгору, проте він рекомендований при ранніх стадіях варикозу.

Лікування

Завдяки програмі лікування, яку індивідуально складають наші реабілітологи та лікарі, ви зможете позбутися від неприємних відчуттів і болю в ногах, зовнішній вигляд стане набагато краще. Так як ми практикуємо комплексний підхід, то безумовно підвищиться тонус м’язів і загальний стан організму покращиться.

Самолікування

Варикозне розширення вен було відомо з давніх часів, тому придумані сотні різноманітних методів лікування травами, мазями, припарками і відварами. Такі методи, як загартовування і масаж дійсно можуть допомогти в поліпшенні стану, але використання народних методів, які не мають доказової бази досить небезпечно. Так як запущені стадії варикозного розширення вен іноді супроводжуються ушкодженнями шкірного покриву (екзема, виразки), то будь-який асептичне втручання може викликати запалення і подальше зараження крові. Якщо активно накладати фіксуючі та стягуючі пов’язки і бинти на ноги, то судини можна, по-перше, перетиснути, а по-друге, викликати відрив тромбів. В цілому, ми рекомендуємо при занепокоєння і підозрі на варикоз відразу звертатися до фахівців.

FAQ

Варикоз може довгий час протікати безсимптомно, особливо в судинах, які залягають глибоко, а не прямо під шкірою. Можливо протікання без першої стадії (судинної поверхневої сіточки). На жаль, звернення до фахівців зазвичай затягнуто і пацієнти воліють дотягнути до останнього.

Так, якщо у вас є схильність до варикозу і лікар-флеболог призначає вам панчохи відповідного ступеня компресії, то вони зможуть затримати розвиток захворювання. На жаль, вони не повернуть його розвиток назад.

Це говорить про те, що у вас є генетична схильність тканин до деформації або ж гормональні коливання. В даному випадку дотримуйтеся рекомендацій по профілактиці.

Варикозне розширення вен - лікування

Павленко Валерій

Головний лікар центрів Бубновського в Украіне, має більше 18 років практики за напрямками лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Це матеріал надійний і науково підтверджений. Він базується на офіційних медичних дослідженнях, перевірявся і редагували лікарями і медичними працівниками і представляє об’єктивну інформацію при діагностиці та лікуванні захворювань. Містить бібліографічні довідкові джерела. Якщо ви вчений-медик і виявили, що є неточності, помилки або упущення, зв’яжіться з нами за адресою avtor@bubnovsky.ua

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Ми працюємо в Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ.

Ви можете записатися по телефону: 0800 501 037 (дзвінки безкоштовні)

Або за формою нижче