Реабілітація після інсульту та інфаркту

You are here:

Інсульт та інфаркт є одними з найбільш серйозних проблем здоров’я сучасного людства. Особливо гостро стоїть подібна проблема для нашої країни, де кількість людей, що страждають на серцево-судинні захворювання, стабільно збільшується. Сучасна медицина навчилася проводити успішне лікування подібних захворювань, чималу роль в цьому відіграє реабілітація після інсульту та інфаркту.

Фахівці Центру Бубновського володіють достатнім досвідом і мають у своєму розпорядженні необхідне обладнання, щоб відновити роботу функцій організму після найважчих порушень, повернути фізичні та моральні сили пацієнта, привести в норму його психоемоційний стан.

Для чого потрібна реабілітація після інсультів та інфарктів?

Після інсультів та інфарктів реабілітація повинна починатися якомога швидше. Відновлення зруйнованих функцій може зайняти тривалий час – від декількох місяців до років, а відсутність повного і гармонійного реабілітаційного лікування загрожує обернутися необоротними наслідками в анатомії та функціонуванні організму. Це призведе до того, що пацієнт на все життя залишиться важким інвалідом.

Після перенесених інсультів та інфарктів хворим потрібна комплексна реабілітація, що поєднує в собі фізичні, медикаментозні, нейропсихологічні та інші методики. Одне з найважливіших завдань подібних програм – не допустити проблем із серцем і судинами в майбутньому. Тому кожен відновлюючий курс повинен підбиратися, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта, а тривалість залежить від безлічі факторів.

Реабілітація після інсульту та інфаркту дозволяє:

  • не допустити інвалідності, повернутися до колишньої трудової активності;
  • зменшити ризик повторення нападів, загострення інших серцево-судинних захворювань;
  • зменшити ризик повторних госпіталізацій;
  • мінімізувати ризик смерті від кардіологічних проблем;
  • мінімізувати необхідність прийому ліків;
  • стабілізувати артеріальний тиск;
  • підвищити загальний тонус пацієнта.
  •  
Реабілітація після інсульту та інфаркту

Методи реабілітації після інсульту

Чим швидше будуть розпочаті реабілітаційні дії, тим відчутнішим буде результат. Інсульт – це серйозне порушення кровообігу мозку, і від того, чи буде проведена реабілітація в перший рік після хвороби, залежить, чи зможе пацієнт жити повноцінним життям.

Найчастіше комплексне відновлення складається із заходів такої спрямованості: рухової (робота над відновленням рухових функцій, звиканням до руховому стереотипу, що змінився), мовної (боротьба з афазією, дизартрією), когнітивної (робота з пам’яттю, увагою), психотерапевтичної (допомога при депресіях, при адаптації в соціумі).

Для досягнення кращого результату реабілітаційна програма повинна здійснюватися без перерв.

Методи відновлювальної терапії після інфаркту

Реабілітаційна програма покликана відновити функціонування серцево-судинної системи, нормалізувати тиск, зменшити рівень холестерину в організмі та підвищити стійкість до стресів.

Серед методів, що використовуються для успішної реабілітації після інфаркту, практикуються фізіотерапія, лікувальна фізкультура, масаж і спеціально підібрана дієта.

Фахівці Центру доктора Бубновського мають необхідну кваліфікацію та досвід, що дозволяють максимально ефективно повертати пацієнтів до повноцінного життя, надавати як лікарську, так і моральну підтримку. Реабілітація після інсульту та інфаркту буде проведена у відповідність з усіма показаннями та особливостями пацієнта.

Реабілітація після інсульту та інфаркту

Павленко Валерій

Головний лікар центрів Бубновського в Украіне, має більше 18 років практики за напрямками лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Це матеріал надійний і науково підтверджений. Він базується на офіційних медичних дослідженнях, перевірявся і редагували лікарями і медичними працівниками і представляє об’єктивну інформацію при діагностиці та лікуванні захворювань. Містить бібліографічні довідкові джерела. Якщо ви вчений-медик і виявили, що є неточності, помилки або упущення, зв’яжіться з нами за адресою avtor@bubnovsky.ua

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Ми працюємо в Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ.

Ви можете записатися по телефону: 0800 501 037 (дзвінки безкоштовні)

Або за формою нижче