Виявлена при обстеженні плоскостопість викликає лише негативні емоції. Але з цією проблемою можна і потрібно боротися! Хоча відновлення викривленої стопи і вимагає витрат часу, медикаментів, а іноді й проведення операцій, методика доктора Бубновського допоможе Вам впоратися із хворобою набагато швидше та простіше!
Комплекс лікувально-відновлювальних заходів, підібраний індивідуально, відповідно до Вашої проблеми, спрямований на позбавлення від проблеми шляхом активізації власних сил організму. Це дозволить не тільки заощадити на лікарських препаратах, устілках та ортопедичному взутті, а й уникнути оперативних втручань! Звертайтеся за консультацією і лікуванням в Центр доктора Бубновського, і наші фахівці Вам допоможуть!
В нормі м’язи та зв’язки підтримують стопи таким чином, щоб вони служили амортизаторами при ходьбі і «гасили» вертикальне навантаження, яке пов’язане з прямоходінням людини. При ослабленні м’язового каркаса і порушеннях зв’язкового апарату відбувається просідання і сплощення стопи. У випадку дистонії, коли одні групи м’язів знаходяться в гіпертонусі, а інші в гіпотонусі, виникають відхилення стопи всередину з формуванням клишоногості, вальгусної або варусної деформацій.
При плоскостопості відбувається сплощення склепінь стопи формуванням поздовжньо або поперечно плоскої деформації. Вальгусна деформація стопи являє собою відхилення п’ятки назовні, варусна – відхилення п’ятки всередину. При цьому м’язи стопи, гомілки, стегна та попереку знаходяться в надмірній напрузі, оскільки таке навантаження для них не характерне.
1-й ступінь проявляється підвищеною стомлюваністю і болючістю стоп при тривалих і надмірних навантаженнях
2-й ступінь плоскостопості характеризується появою порушень ходи.
При 3-му ступені плоскостопості болі турбують постійно, формуються порушення постави і ходи, прискорюється розвиток остеохондрозу і пов’язаних із ним ускладнень.
Різні викривлення стопи не тільки порушують ходу, але й викликають низку неприємних, а іноді й важких наслідків:
Багато хто вважає, що для корекції форми стопи досить ходити босоніж, носити спеціальні устілки або якісне ортопедичне взуття. На жаль, це не так. Набагато важливіше приділити увагу правильній руховій активності:
Слід знати, що плоскостопість у дітей до 5 років є нормою. Але це не означає, що не потрібно займатися профілактикою. У будь-якому віці, а особливо в період формування організму важливо навчити м’язи правильно рухатися. Для цього розроблено комплексну програму за методикою доктора Бубновського, завдання якої – зміцнити м’язи організму і усунути м’язову дистонію. Таким чином, організм зможе відновитися і позбутися проблеми без допомоги ліків, устілок, корсетів, фізіотерапії і небезпечних операцій.