Плечолопатковий періартрит (периартроз) лікування

You are here:
Почувши від доктора грізний діагноз «плечолопатковий періартрит» або «плечолопатковий артроз», не варто засмучуватися.

Причини хвороби

Цей термін дослівно означає запалення сухожиль і суглобової капсули, які формують плечолопаткове зчленування. Якщо лікар поставив діагноз «артроз», то це означає, що в процес залучені також кісткові структури та хрящі. Тобто, артроз формується не відразу, а при тривалому перебігу запального процесу.

Причини плечолопаткового артриту:

 • травми суглоба;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • ненормована фізична активність;
 • захворювання шийного відділу хребта;
 • запальні захворювання внутрішніх органів.

Факторами розвитку захворювання також служать низька фізична активність, слабкість м’язів і зв’язкового апарату суглоба і всього хребта, наявність гриж міжхребцевих дисків.

Симптоми хвороби

Прояви цих двох станів практично однакові. Різниця полягає лише в тому, що після артриту всі симптоми зникають, а при артрозі частина їх залишається. Відмінність артриту від артрозу ще й у тому, що при артриті зачіпаються м’якотканні утворення суглоба, а при артрозі в процес втягуються хрящі та кістки.

Прояви артриту й артрозу плечолопаткового зчленування:

 • біль у плечовому суглобі, руці та лопатці при русі та в спокої
 • обмеження рухів в плечовому суглобі: неможливість підняти руку над головою або закладання її за спину
 • набряклість, скутість, іноді почервоніння та відчуття жару в плечовому суглобі.

Профілактика

 • Здоровий спосіб життя і харчування
 • Зручне спальне місце з матрацом середньої жорсткості
 • Фізичні навантаження і в цілому активний спосіб життя

Лікування

Плечолопатковий періартрит і артроз прийнято лікувати медикаментозно, а при виражених порушеннях суглоба – ставити питання про операцію. Але всі ці методи лікування не можуть відновити тонус м’язів, зміцнити зв’язки та не гарантують подальше прогресування захворювання. Для того, щоб жити без болю, обмежень активності, без ліків і операцій, можна вибрати найбільш оптимальний вид терапії – методику доктора Бубновського. Унікальний лікувально-відновлювальний курс навчить жити без знеболюючих засобів і обмеження повсякденної активності. Довіртеся своєму організму, лікуйтеся просто та безпечно!

Пропонуємо Вам звернути увагу на методику доктора Бубновського, засновану на лікуванні рухом. Вона допоможе Вам жити без болю, страху й обмеження рухової активності та відчути радощі життя в повній мірі! Фахівці Центру Бубновського допоможуть Вам вибрати оптимальний курс терапії і дадуть відповідь на всі Ваші запитання.

Болі в плечах. Прямий ефір. Доктор Бубновский відповідає на питання.

Плечолопатковий періартрит лікування

Павленко Валерій

Головний лікар центрів Бубновського в Украіне, має більше 18 років практики за напрямками лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Це матеріал надійний і науково підтверджений. Він базується на офіційних медичних дослідженнях, перевірявся і редагували лікарями і медичними працівниками і представляє об’єктивну інформацію при діагностиці та лікуванні захворювань. Містить бібліографічні довідкові джерела. Якщо ви вчений-медик і виявили, що є неточності, помилки або упущення, зв’яжіться з нами за адресою avtor@bubnovsky.ua

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Ми працюємо в Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ.

Ви можете записатися по телефону: 0800 501 037 (дзвінки безкоштовні)

Або за формою нижче