Діагноз «дефіцит фізичної активності» може здивувати і налякати багатьох, оскільки дуже рідко зустрічається. Але це не означає, що він не поширений. Якщо лікар все-таки поставив діагноз Вашій дитині, то не варто відразу записуватися в кілька секцій і виснажувати малюка фізичними навантаженнями. Це може нанести ще більше шкоди.
Зверніть увагу на комплекс вправ для реабілітації за методом Бубновського, завдання якого навчити м’язи організму працювати правильно. При цьому активізуються відновні механізми різних органів і систем, що лежить в основі лікування природним шляхом. Дозвольте своїм дітям бути здоровими без ліків, болю, страху та зайвої ваги.
Причини хвороби
Спосіб життя сучасних дітей передбачає їхній різнобічний розвиток, але, на жаль, як правило, не включає в себе обов’язкові заняття спортом. Фізична активність таких дітей у кращому випадку полягає в прогулянці з дому до школи або садочка і назад. Комп’ютерні ігри, мультфільми та негативний приклад у вигляді батьків, які також не займаються спортом, тільки ускладнюють ситуацію.
Внаслідок цього розвивається стан детренованості організму. Це відбивається на роботі всього організму, і особливо небезпечно в разі відновлення занять. При цьому виникає стрес для дитини, і всі його органи та системи працюють із перевантаженням:
- прискорюється серцебиття;
- збільшується витрата мінералів, зокрема кальцію;
- гальмується ріст і розвиток дитини;
- стоншуються кістки;
- зменшується об’єм циркулюючої крові в організмі;
- дитина стає млявою та швидко втомлюється;
- гальмується її розумовий і емоційний розвиток.
Дефіцит активності у дітей часто стає причиною виникнення синдрому хронічної втоми та постуральної ортостатичної тахікардії – прискореного серцебиття при різкому вставанні. Остання, до того ж, є протипоказанням для занять спортом. Як правило, батьки сприймають заборону занять спортом як заборону будь-яких фізичних навантажень, а це викликає формування замкненого кола. У людей, страждаючих на ДФА, з часом можуть розвинутися захворювання серцево-судинної системи: інфаркти, інсульти, артеріальна гіпертензія.
Симптоми хвороби
Види хвороби
Діагностика
Профілактика
- Здоровий спосіб життя і харчування
- Зручне спальне місце з матрацом середньої жорсткості
- Фізичні навантаження і в цілому активний спосіб життя
Лікування
Жодні ліки не здатні замінити дитині прогулянки на свіжому повітрі, біг, стрибки та їзду на велосипеді. Але якщо фізична активність дитини протягом багатьох років була низькою, то вирішувати цю проблему потрібно поступово, щодня збільшуючи навантаження до вікової норми. На жаль, зробити це в домашніх умовах дуже складно, адже постійно треба контролювати стан дитини, щоби вчасно зупинити заняття, а для цього потрібен досвід і спеціальні знання.
Вирішити цю проблему допоможуть фахівці Центру доктора Бубновського. Спеціально розроблені програми відновлення здоров’я допоможуть знайти проблему і легко усунути її без ліків, операцій, болю і неприємних наслідків для здоров’я дитини.
Самолікування

Павленко Валерій
Головний лікар центрів Бубновського в Украіне, має більше 18 років практики за напрямками лікувальної фізкультури та спортивної медицини.
Це матеріал надійний і науково підтверджений. Він базується на офіційних медичних дослідженнях, перевірявся і редагували лікарями і медичними працівниками і представляє об’єктивну інформацію при діагностиці та лікуванні захворювань. Містить бібліографічні довідкові джерела. Якщо ви вчений-медик і виявили, що є неточності, помилки або упущення, зв’яжіться з нами за адресою avtor@bubnovsky.ua
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ
Ми працюємо в Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ.
Ви можете записатися по телефону: 0800 501 037 (дзвінки безкоштовні)