Артроз колінного суглоба (гонартроз) лікування

You are here:

Діагностований артроз колінного суглоба, як правило, означає наявність у людини численних скарг, постійних болів при ходьбі, обмеження рухливості та неминучий шлях до інвалідності. Але не варто впадати у відчай! Зверніть увагу на метод лікування, що успішно застосовується в нашому центрі. Метод доктора Бубновського заснований на природних функціях організму і дозволяє швидко, ефективно та без неприємних наслідків позбутися захворювання або призупинити його розвиток.

Повірте в те, що жити без болю і ліків легко! Приходьте або телефонуйте в наш Центр, і ми будемо раді Вам допомогти! Немає нічого кращого, ніж повернутися до нормального способу життя після тривалих страждань!

Причини хвороби

Колінний суглоб страждає від надмірних навантажень так само часто, як і тазостегновий. Цьому сприяє ряд факторів:

 • зайва вага;
 • наявність ендокринних захворювань;
 • клімакс у жінок;
 • постійний прийом гормональних препаратів, що порушують обмін кальцію в організмі;
 • порушення мінерального обміну;
 • надмірні навантаження на колінні суглоби;
 • травми колінного суглоба;
 • порушення постави.

Всі ці фактори призводять до того, що в колінному суглобі порушується живлення хрящової тканини, зменшується продукування внутрішньосуглобової рідини. Це призводить до виникнення тертя та пошкодження, поступового зношування хрящової, а потім і кісткової тканини суглоба. Крім того, в цьому місці виникає запалення, набряк і розростання сполучної тканини, що викликає біль і обмеження рухливості в суглобі. З часом в цьому місці скупчуються солі кальцію, що призводить до осифікації, остеоартрозу суглоба.

Симптоми хвороби

На початкових стадіях артрозу колінного суглоба скарги з’являються тільки на тлі фізичного навантаження, коли під час руху виникає тертя поверхонь суглоба між собою, що викликає неприємні відчуття. З часом до цих симптомів гонартрозу приєднуються скутість в суглобі, обмеження руху, хрускіт при русі, а потім формуються деформації, х- і о-подібне викривлення нижніх кінцівок. На останній, третій стадії, в процес втягується весь організм. Через недостатню рухливість у колінних суглобах виникає додаткове навантаження на хребет, тазостегнові та гомілковостопні суглоби, що провокує розвиток коксартрозу, плоскостопості та гриж міжхребцевих дисків.

Профілактика

 • Здоровий спосіб життя і харчування
 • Зручне спальне місце з матрацом середньої жорсткості
 • Фізичні навантаження і в цілому активний спосіб життя

Лікування

Вибір оптимального методу лікування артрозу колінного суглоба залежить від стадії та чинника, який викликав це порушення.

Виділяють:

 • консервативні методи лікування – показані на ранніх стадіях захворювання;
 • оперативне лікування або протезування колінного суглоба – застосовується на останній стадії захворювання.

На ранніх стадіях хвороби часто використовуються таблетовані засоби та внутрішньосуглобові ін’єкції. На жаль, ефект від застосування таблеток та капсул, як правило, незначний, а внутрісуглобні ін’єкції викликають додаткове пошкодження і так нездорового суглоба. Щоб повернутися до повноцінного життя, позбутися болю та дискомфорту, використовуйте можливості свого організму – лікуйтеся за допомогою рухів! Звертайтеся по допомогу в наш Центр і звикайте жити активно!

Доктор Бубновский розкриває секрети лікування артрозу

Артроз колінного суглоба лікування

Павленко Валерій

Головний лікар центрів Бубновського в Украіне, має більше 18 років практики за напрямками лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Це матеріал надійний і науково підтверджений. Він базується на офіційних медичних дослідженнях, перевірявся і редагували лікарями і медичними працівниками і представляє об’єктивну інформацію при діагностиці та лікуванні захворювань. Містить бібліографічні довідкові джерела. Якщо ви вчений-медик і виявили, що є неточності, помилки або упущення, зв’яжіться з нами за адресою avtor@bubnovsky.ua

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Ми працюємо в Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ.

Ви можете записатися по телефону: 0800 501 037 (дзвінки безкоштовні)

Або за формою нижче